SCHENGEN VİZESİ İÇİN GEREKLİ DOKÜMANLAR « Macaristan Postası |

Macaristan Devlet Bursları açıklandı

GEREKLİ BİLGİLER, GÜNDEM

SCHENGEN VİZESİ İÇİN GEREKLİ DOKÜMANLAR

Bu haber 25 Aralık 2020 - 22:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

C Tipi vize başvuruları aşağıda adresleri bulunan AS Visa ofislerinden yapılabilir

Ankara: Aziziye Mahallesi Cinnah Caddesi No: 98/1 Çankaya / ANKARA

İstanbul: Ergenekon Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Fransız Hastanesi Sokağı No: 5/ 1-2-3-4-5-6 Harbiye Şişli / ISTANBUL

AS Visa ofislerine aşağıda bulunan callcenter ve fax numaralarının yanısıra, e-mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz:

Telefon :  0212 245 95 95

Fax : 0212 245 94 94

E – mail: info@as-visa.com

İstanbul’dan başvuran kişi ile mülakat gerekmesi durumunda, Başkonsolosluk binasında mülakat yapılacaktır.

Macaristan Başkonsolosluğu İstanbul adresi: POLAT OFIS B Blok, İmrahor Cad. Yankı Sokak No: 27 Gürsel Mah., Kağıthane – 34400 ISTANBUL

Schengen Vizesi, Üye Ülkelerden biri tarafından düzenlenmiş, Üye Ülkelerin topraklarında, sınırdan ilk geçilen tarihi takiben, herhangi altı ay süresince üç ayı geçmeyen süre içerisinde kalmaya ya da ülke üzerinden transit geçmeye izin veren bir yetkidir. Schengen Vizesi, Schengen Bölgesine otomatik giriş izni verildiği anlamına gelmemektedir. Gümrük kontrollerinde, giriş koşulları ve Üye Ülkelerde planlanan kalış tekrar sorgulanabilir.

  • BAŞVURU FORMU: Başvuru formu eksiksiz doldurulmalı, okunabilir olmalı ve 37. sayfa ile son sayfadaki imza bölümü, pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır. Ev ve e-mail adresleri 17. maddeye yazılmalı, cep telefonu numarası başvuran kişiye ait olmalıdır. Başvuru formları mavi, siyah kalemle ya da bilgisayarda doldurulabilir. Başvuru sahibinin 18 yaşın altında olması durumunda, imzaların her iki ebeveyn tarafından atılması gerekir.
  • İKİ ADET BİOMETRİK FOTOĞRAF: Fotoğrafların son 6 ay içerisinde çekilmiş olması, yüzün objektife direkt olarak bakması, yüzün, kulakların ve alnın görünür olması, fon renginin beyaz ve fotoğrafların 35 mm x 45 mm ölçülerinde olması gerekir.
  • SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI POLİÇESİ: Sigorta tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalı ve öngörülen minimum transit ve kalış süresini kapsamalıdır. Minimum poliçe kapsamı 30.000 € olmalı ve minimum seyahat süresini kapsamalıdır.
  • Not: Seyahat sağlık sigortası poliçenizi başvuru merkezimizde yaptırabilirsiniz. Daha fazla bilgi için (0212) 225 00 61 numaralı telefonu arayabilirsiniz.
  • PASAPORT FOTOKOPİLERİ: İşlem görmüş tüm pasaport sayfalarının tam sayfa fotokopileri ile birlikte, kimlik bilgilerini içeren sayfaların tam sayfa fotokopileri gereklidir.

Pasaportunuzun geçerlilik süresi, Üye Ülkelerin topraklarından ayrılmayı planladığınız tarihten itibaren en az 90 gün olmalı, pasaportunuz en az iki boş sayfa içermeli ve son 10 yıl içerisinde düzenlenmiş olmalıdır.

  • Not*: Eğer varsa, son 3 yıl içerisinde alınmış Schengen, İngiltere, Amerika vizelerinin fotokopileri de gereklidir.
  • Not**: Birlikte seyahat edeceğiniz kişilerin pasaport ve vize fotokopileri de gereklidir. Birlikte seyahat ettiğiniz kişinin yeşil pasaportu olması durumunda, pasaportun kişisel bilgileri içeren sayfasının fotokopisi yeterli olacaktır.