Budapeşte Havalimanı’nda Coronavirusü için ciddi önlemler alındı « Macaristan Postası |

Macaristan Devlet Bursları açıklandı

GEREKLİ BİLGİLER, GÜNDEM

Budapeşte Havalimanı’nda Coronavirusü için ciddi önlemler alındı

Bu haber 30 Ocak 2020 - 1:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tüm dünyada endişe yaratan Corona Virüsü için Macaristan’da da önlemler artırıldı.
Yetkililer Budapeşte Havaalanı’nda gerekli tüm koruyucu ekipmanların önemli derecede stoklara sahip olduğunu kaydetti. Havalimanı idaresi önlemlerin aldığını, olası bir soruna karşın yetkililerin ve çalışmalarını ayrıntılı olarak prosedürlere uygun şekilde sürdüreceğini kaydetti.

Budapeşte Havaalanı Çarşamba gününden itibaren yolcu sirkülasyon alanlarında sürekli olarak antiviral el dezenfektan jeli sağlıyor. Havaalanı’nda daha sık dezenfektan temizliğe de dikkat edildiği duyuruldu.

Macar yetkililer, Havaalanında gerekli koruyucu giysiler (koruyucu kıyafetler, eldivenler, maskeler, plastik ayakkabı kılıfları, vb.) ve dezenfeksiyon için gerekli ekipman ve malzemelerinde bulunduğu ifade ediliyor.

İhtiyati tedbirlerin alınması durumunda, olası bir enfekte durumunda, yolcuların izolasyonu, karantina önlemleri ve bina veya araçların dezenfeksiyonu dahil olmak üzere, gerekli süreçlere ilişkin önceden formüle edilmiş prosedür kurallarının havaalanında hazır olduğu ve anında yürürlüğe girebileceği belirtildi.

Diğer yandan Budapeşte Havaalanı’nın bu tür önlemlerin alınmasına rağmen kesintisiz yolcu trafiği sağlayabileceği de kaydedildi.